Posted on: 21 grudnia 2017 Posted by: Wiktor Comments: 0

Choć czasy świetności polskiego przemysłu samochodowego z pewnością minęły nie możemy mówić, że on kompletnie nie istnieje. W czasach PRL-u prężnie działały fabryki samochodowe, a z taśm montażowych zjeżdżało nawet kilkaset tysięcy egzemplarzy aut rocznie.

Obecnie, mimo, że Polacy nie produkują samochodów pod własną marką, przemysł samochodowy ma się całkiem dobrze. Z przeprowadzonych badań przez Departament Informacji Gospodarczej wynika, że Polska jest w czołówce europejskich krajów produkujących samochody.

Co jest zaskakujące, produkcja przekracza 900 tysięcy aut rocznie. Przemysł samochodowy w dużej mierze opiera się na produkowaniu aut osobowych, silników oraz części samochodowych.

W naszym kraju swoje fabryki lokują takie międzynarodowe koncerny jak Volkswagen czy General Motors. Co ciekawe, w Polsce produkuje się również autobusy pod marką Solaris.

Zatem nie można powiedzieć, że polski przemysł samochodowy nie istnieje. Z roku na rok coraz prężniej się rozwija.

Kroma z Nowego Tomyśla http://kroma.com.pl/ wykorzystuje obróbkę CNC produkując deski do krojenia i krzesła drewniane Jedyny taki serwis maszyn budowlanych w okolicy fornir modyfikowany