Posted on: 24 grudnia 2017 Posted by: Wiktor Comments: 0

Wielu biznesmenów, którzy dziś zarządzają milionowym lub miliardowym majątkiem, przeszło długą drogę, zanim osiągnęło sukces. Kariera od zera do milionera nie zawsze była łatwa, ale sporo najbogatszych dziś osób na świecie, pokazało, że jest to możliwe.

Długą drogę do sukcesu musiał przejść Amancio Ortega, który zarządza koncernem Inditex, w skład którego wchodzą marki, takie jak Zara, Stradivarius, Bershka czy Massimo Dutti. A jak wyglądały jego początki w branży odzieżowej i co sprawiło, że zgromadził taką fortunę? Amancio Ortega, który jest dziś jednym z najbogatszych Europejczyków zaczął pracę w wieku 13 lat w sklepie z koszulami.

Mężczyzna pochodził z mało zamożnej rodziny, a jego rodzice byli robotnikami, więc pieniądze były potrzebne. Gdy poznał swoją przyszłą żonę, razem z nią zaczął w domu produkować damskie szlafroki i sprzedawać je.

Z czasem rozszerzył asortyment, i tak w 1975 roku został otwarty pierwszy sklep pod marką Zara. Dziś Inditex ma w swoim portfel kilka marek i około 6 tysięcy sklepów na całym świecie.

To co spowodowało, że Amancio Ortega odniósł tak duży sukces to z pewnością pracowitość i umiejętne zarządzanie firmą.

https://mentornow.pl www.pozytywnyegoizm.pl