Posted on: 16 marca 2020 Posted by: Wiktor Comments: 0

Musimy pamiętać o tym, że dzieci uczą się różnych smaków. Dlatego też niemowlęta w chwili, gdy podajemy im coś nowego, czego jeszcze nie jadły, krzywią się i plują. Dla nich jest to nieznany smak, ale jeśli będziemy konsekwentni i będziemy pilnowali, aby miały systematyczny kontakt z danym produktem, to w końcu go polubią, bo jego smak zacznie być dla nich czymś znanym i lubianym. Tak samo jest w przypadku różnego rodzaju napoi, jeśli chcemy, aby piły różne napoje, to od najmłodszych lat musimy je do tego przyzwyczajać.

Dodawajmy stopniowo

Oczywiście najmłodsze dzieci piją mleko i większości z nich, w zupełności to wystarczy. Jednak zdarzają się również takie dzieci, które potrzebują dodatkowego napoju, aby ugasić nie głód, a samo pragnienie.

Dlatego dla takich małych dzieci proponowane są herbatki koperkowe albo z rumianku. Jeśli dziecko od pierwszych miesięcy będzie je piło, to możemy być pewni, że będą mu one smakowały także później. Dodatkowo im dziecko będzie starsze, tym częściej powinniśmy je przyzwyczajać do kolejnych smaków. To oznacza, że powinniśmy mu podawać czystą wodę, jak i taką, w której do smaku będzie znajdowało się kilka kropel cytryny. Powinniśmy też podawać herbaty owocowe i ziołowe, tak aby dziecko wiedziało, że napoje mogą mieć różne smaki. Jeśli będziemy pilnować, aby nasze dziecko piło różne herbaty, to możemy być pewni, że będzie po nie sięgało również wtedy, kiedy będzie starsze.

Mocno słodzone przyciąga

Jeżeli od małego będziemy podawać dziecku słodkie napoje, to możemy być pewni, że w późniejszym czasie będzie nam trudno oduczyć dziecko ich spożywania. Dlatego też, jeśli nie chcemy, aby piło napoje, które będą zawierały jedynie puste kalorie, to warto od samego początku stawiać na to co zdrowe i pilnować, aby właśnie takie napoje znajdowały się w menu naszego dziecka. Niektóre herbaty, zwłaszcza takie rozpuszczalne również zawierają sporo cukru, jeśli dziecko będzie spożywało przede wszystkim takie napoje, to później będzie nam ciężko przyzwyczaić je do picia owocowych czy ziołowych herbat. Tak samo powinniśmy unikać słodzenia napojów, które sami przygotowujemy w domu. Im bardziej coś będzie słodkie, im częściej spożywane, tym chętniej dziecko będzie po nie sięgało. Pamiętajmy, że dobrych nawyków trzeba uczyć od samego początku.

Dlatego już niemowlakom można podawać delikatne herbatki ziołowe, a starszym dzieciom również owocowe.

https://www.dagrasso.pl/bedzin/kontakt https://centralpark.pl/wroclaw-mieszkania-na-sprzedaz-rynek-pierwotny/