Posted on: 21 września 2020 Posted by: Wiktor Comments: 0

Na rynku znajdziemy wiele różnych akcesoriów, z których dziecko może pić wodę czy soczki, kiedy już zaczynamy odchodzić od samego mleka. To oznacza, że powinniśmy wiedzieć, w co należy zainwestować, tak abyśmy mieli pewność, że nasze dziecko nie tylko będzie miało wygodne naczynie do picia, ale również, żebyśmy mieli pewność, że podczas picia będzie w odpowiedni sposób ćwiczyło narządy mowy. Z tego powodu powinniśmy zrezygnować ze wszystkich kubków, bidonów i butelek, które mają twarde ustniki. One powodują, że dziecko nie tylko nie ćwiczy mięśni twarzy, ale także może nabawić się problemów ze zgryzem. Jeśli chcemy, w odpowiedni sposób wspierać tutaj fizjologię, to powinniśmy zainwestować w bidon, ale taki z rurką.

Co zyskujemy?

Kiedy dziecko skończy kilka miesięcy i zaczyna pić coś innego niż mleko, zaczynamy wprowadzać mu stałe pokarmy, to powinniśmy również zadbać o odpowiednie akcesoria, z których będzie mogło pić wodę czy naturalne soki. Świetnie sprawdzi się tutaj bidon z rurką. Pozwoli na ćwiczenie mięśni twarzy, co przełoży się w późniejszym czasie na mniejsze problemy z wadą wymowy, bo dziecko będzie potrafiło te mięśnie ułożyć w odpowiedni sposób.

Dodatkowo pijąc z takiego bidonu z rurką będzie mogło również ćwiczyć oddychanie, które wcale nie jest takie proste, jeśli mamy je połączyć z połykaniem. Poza tym, dziecko pijąc z takiego bidonu musi użyć siły, aby zassać napój, a to także pozytywnie wpływa na rozwój jego mięśni w jamie ustnej i samych warg.

To naprawdę dobry wybór

Dając dziecku bidon z rurką będzie ono piło tyle ile będzie chciało, a to też oznacza, że od samego początku będzie się uczyło to koordynować. Poza tym, taki bidon z rurką jest prosty w użyciu, nie będziemy mieli problemów, aby utrzymać go w czystości, a fakt, że rurka się chowa i bidon jest zamykany, z pewnością także będzie przemawiał na jego korzyść. Jeśli nasze dziecko ma pół roku i właśnie zaczęło przechodzić na inne pokarmy niż mleko, to z pewnością warto powoli wprowadzać mu taki bidon z rurką. Im szybciej się to stanie, tym większa będzie szansa, że prawidłowo wyćwiczy swoje mięśnie twarzy, dzięki czemu w przyszłości nie będzie musiało chodzić do logopedy. Warto zobaczyć jak wyglądają takie bidony z rurką i przekonać się, jak wiele mogą one dać naszemu dziecku, jeśli chodzi o ich prawidłowy rozwój. Są one bezpieczne, wytrzymałe, a jednocześnie także kolorowe, więc nie powinniśmy mieć problemów, aby zachęcić naszą pociechę, żeby korzystała właśnie z takiego bidonu.

Co więcej, spokojnie możemy go zabierać również na spacery, a więc nasze dziecko zawsze będzie miało swój ulubiony napój, w ulubionym bidonie.