Posted on: 3 lutego 2019 Posted by: Wiktor Comments: 0

Alergia pokarmowa to patologiczna reakcja układu immunologicznego na alergeny pokarmowe, których nie toleruje organizm chorej osoby.

Jednakże istnieją różne rodzaje reakcji w przypadku tego rodzaju alergii, a przeanalizowanie ich pozawala lepiej zrozumieć specyfikę tego schorzenia.

Dorosły alergik po spożyciu pokarmu, na który jest uczulony może zareagować natychmiastową reakcją alergiczną, która pojawia się już po kilku minutach od spożycia i może mieć różny pod względem natężenia przebieg.

Jednakże może u niego wystąpić także reakcja alergiczna typu cytotoksycznego, w której dochodzi do zniszczenia komórek lub też reakcja uczuleniowa typu kompleksów immunologicznych, która charakteryzuje się opóźnionym w czasie wystąpieniem objawów klinicznych.

Nie ulega więc wątpliwości, że reakcja alergiczna jest kwestią indywidualną, będącą pochodną różnorodnych czynników pochodzenia genetycznego oraz środowiskowego.

Jednakże warto pamiętać, że sposób przebiegu reakcji może być niezwykle pomocny przy diagnozie rodzaju alergii i alergenów.

https://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-kozieglowy