Posted on: 11 marca 2018 Posted by: Wiktor Comments: 0

Walka z nałogiem, aby była skuteczna, w niektórych przypadkach musi przybierać formę terapii leczenia uzależnień. W szczególności jeśli chodzi o takie choroby jak alkoholizm, czy narkomania.

Te dwa nałogi są jednymi z trudniejszych do wyleczenia. Niszczą one bowiem nie tylko ciało uzależnionego, ale również jego umysł.

Psychika narkomanów i alkoholików jest bardzo krucha. Ich nałóg bowiem jest nie tylko fizyczny – objawiający się chęcią sięgnięcia po kolejny kieliszek wódki, czy następną, niezbędną dawkę narkotyku, to również uzależnienie psychiczne, które prowadzi do samozniszczenia.

Nałóg psychiczny wykańcza człowieka od środka. Powoduje, że uzależniony traci nad sobą kontrolę, nie ma kontaktu z rzeczywistością i myśli wyłącznie o tym, że potrzebuje następnej dawki substancji pogłębiającej jego uzależnienie.

Alkoholizm i narkomania są nałogami, które wymagają zewnętrznego wsparcia. Często droga do wyjścia z tych nałogów prowadzi przez ośrodki zamknięte, w których chorzy poddawani są procesom odtruwania organizmu, a nierzadko także socjalizacji.

Równie ważne są także terapie zajęciowe, które pomagają nie tylko w wyjściu z uzależnienia, ale także w przystosowaniu się do nowej, trzeźwej rzeczywistości.

https://www.formeds.com.pl/faq/91/Luteina