Posted on: 9 lutego 2018 Posted by: Wiktor Comments: 0

Pogoń za pieniędzmi i brak czasu to sytuacje w zasadzie można powiedzieć codzienne. Mało jest ludzi, którzy mają czas na wspólne posiłki, na rozmowy z najbliższymi.

Coraz dłużej pracujemy coraz mniej czasu poświęcamy temu, co powinno być dla nas najważniejsze. Rodzice nic nie wiedzą o swoich dzieciach a dzieci o rodzicach, bo tych życiem jest praca.

Niestety, kiedy dochodzi do różnych sytuacji na przykład, kiedy dziecko ma problemy w szkole, wpada w złe towarzystwo okazuje się, że rodzice nie mieli dość czasu żeby dostrzec zachodzące czasem przez lata zmiany w zachowaniu dziecka. Opieramy się na tym, co pokazują nas media, które krytykując pogoń za pieniądzem nakręcają tą koniunkturę.

Ludzie zaraz na początku swojej kariery zawodowej powinni postawić wyraźne granice między pracą a życiem prywatnym i tego się trzymać to, że będziemy pracować jeszcze dłużej, bardzo często nie przekłada się ani na większe wynagrodzenie ani na większy szacunek ofiarowany ze strony pracodawcy. Cczasem nawet jest na odwrót: im więcej dajesz, tym bardziej jest to naturalne.

www.biegdlapokoju.pl