Posted on: 11 lutego 2019 Posted by: Wiktor Comments: 0

Uzależnienie od różnego rodzaju używek to problem, który dotyka coraz więcej ludzi. Zapewne w twoim otoczeniu są osoby, które są uzależnione, przykładowo – od alkoholu, używek czy nawet papierosów.

A może ty sam jesteś uzależniony?Walka z uzależnieniem nie należy to łatwych. Trzeba mieć świadomość, że droga do sukcesu, czyli życia bez uzależnień jest kręta i wyboista.

Podejmując walkę z uzależnieniem musisz pamiętać o tym, że nie będzie łatwo. Cały proces może trwać nawet kilka lat, a sukcesu nikt nie może nam zagwarantować.

Podejmując decyzję o walce z uzależnieniem, zaczynasz walczyć tak naprawdę o swoje lepsze życie, o lepszą wersję siebie. Pamiętaj o tym, że nie uzależniłeś się od alkoholu w jeden wieczór, to proces, który trwał przynajmniej kilka tygodni, czasem miesięcy, o wiele więcej czasu jednak upłynie zanim poczujesz, że nie jesteś już uzależniony.

Miej jednak na uwadze to, że już zawsze problem będzie Cię dotyczył i zawsze będziesz musiał dbać o to, by nie przekroczyć cienkiej granicy, którą kiedyś niestety przekroczyłeś.

www.powiatzachodni.pl