Posted on: 10 lutego 2018 Posted by: Wiktor Comments: 0

W życiu człowieka uzależnionego przychodzi taki moment, w którym „dotyka on dna”. W przypadku różnych uzależnień to dno może przybierać zupełnie różne oblicza. Może być poważną chorobą, utratą majątku lub bliskich osób.

Niektórzy uzależnieni podejmują walkę sami inni potrzebują pomocy z zewnątrz. Niemniej podjęcie walki z uzależnieniem wiąże się z chęcią zmiany własnego życia. W przypadku różnych uzależnień chęć zmiany dotyczy czegoś zupełnie innego – trzeźwego spojrzenia na świat, lepszej kondycji fizycznej, wyleczenia chorób towarzyszących uzależnieniu, zdobycia utraconego zaufania bliskich, czy po prostu wolności.

Decydujemy się na podjęcie walki z nałogiem, ponieważ nie chcemy być więźniami swojego uzależnienia. Nie chcemy, by towarzyszyło ono nam w naszym życiu, ponieważ je szpeci. Nie wnosi nic pozytywnego, a jedynie nas wyniszcza.

Podejmujemy walkę z uzależnieniem, bo chcemy zmian na lepsze. Chcemy, aby nasze życie było wartościowe, a to jest możliwe jedynie w przypadku wyzbycia się nałogów.

http://szczepionki.net.pl