Posted on: 10 stycznia 2018 Posted by: Wiktor Comments: 0

Pytanie, które w kontekście opryszczki pojawia się bardzo często dotyczy tego, czy zawsze należy leczyć ją z udziałem specjalisty. Cóż, jeśli zauważymy podejrzane zmiany skórne, to kontakt z lekarzem na pewno nie zaszkodzi. Poza tym dla wielu pacjentów jest to po prostu uspokajające. Lepiej przecież usłyszeć potwierdzenie od fachowca, który równocześnie zaproponuje nam odpowiedni zestaw leków i udzieli wskazówek w zakresie profilaktyki.

Typowe przypadki opryszczki występujące na twarzy, zwłaszcza w rejonie ust raczej nie wymagają konsultacji lekarskich. O ile z opryszczką „podstawową” możemy poradzić sobie sami, sięgając po odpowiednie maści i stosując je regularnie, to bardziej zaawansowane przypadki już proszą się o to, by lekarz miał swój udział w terapii. Chodzi zwłaszcza o opryszczkę pojawiającą się w okolicy narządów płciowych oraz odbytu. Zwykle jej przyczyną jest wirus HSV2, który jest groźniejszy i może w przypadku kobiet wpływać na wzrost ryzyka raka szyjki macicy.

Lekarz wskaże w takim układzie właściwe leki, aby objawy się cofnęły. Nazbyt często opryszczka jest postrzegana wyłącznie w kategoriach problemu estetycznego, to jednak błędne podejście. Brak leczenia może prowadzić do poważnych powikłań i przede wszystkim do zarażenia innych osób. Ciągle nie doczekaliśmy się leku, który byłby w stanie trwale usunąć wirusa HSV z ludzkiego organizmu.

Można jednak doprowadzić do jego ponownego uśpienia, to jednak wymaga naszej współpracy z wykwalifikowanym specjalistą. Miejmy to na uwadze i nie lekceważmy problemu.

stomatologia dziecięca rentgen zębów piątkowo najtaniej w Poznaniu