Posted on: 12 stycznia 2019 Posted by: Wiktor Comments: 0

Alergia, czyli patologiczna reakcja organizmu na substancje określane alergenami, jest niezwykle kłopotliwa, bowiem prowadzi do dysfunkcji układu immunologicznego, które znacznie obniżają formę zdrowotną, ale i samopoczucie osoby zmagającej się z reakcjami uczuleniowymi. Alergicy reagujący na pyłki roślinne, w zależności od indywidualnych tendencji, narażeni są w różnych miesiącach.

A jakie rośliny mogą utrudniać pyleniem funkcjonowanie alergików w maju? Maj jest miesiącem kojarzonym z pełnymi słońca i przyjemnych temperatur dniami, jednakże dla wielu alergików jest to czas wzmożonych reakcji uczuleniowych, które w znacznym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie. W maju pylą przede wszystkim wczesno kwitnące trawy, dąb, sosna oraz szczaw.

Jednak w majowym szczycie wiosny alergikom doskwierać może również pylenie zbóż, babki i pokrzywy. Nie ulega wątpliwości, że ludzie zmagający się z alergią żyją porami wyznaczanymi przez okresy pylenia ich alergenów.

Warto więc zapoznać się z ogólnym kalendarzem pylenia roślin, jeśli podejrzewamy u siebie alergię, bowiem może być to sygnał, który pomoże uporać się z męczącymi objawami reakcji uczuleniowej.

www.kznh.org