Posted on: 3 kwietnia 2019 Posted by: Wiktor Comments: 0

Internetowe strony informacyjne pozwalają nam na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia na całym świecie. O przewadze Internetu nad pozostałymi środkami masowego przekazu decyduje m.in. szybkość przekazywania informacji.

O tym, co w danej chwili dzieje się na świecie w gazecie przeczytamy dopiero jutro. Radio i telewizja poinformują nas dopiero przy okazji zaplanowanych wcześniej serwisów informacyjnych. A Internet? Wystarczy odnaleźć właściwy portal informacyjny, aby od razu przeczytać najświeższe newsy. W przypadku wyjątkowo spektakularnych zdarzeń, redakcje internetowe informacje cały czas przekazują na bieżąco, relacjonując je na żywo rejestrowanym materiałem wideo lub chociażby w postaci tekstowej.

Dzięki temu możemy poczuć się, jakbyśmy byli bezpośrednimi świadkami danego zdarzenia. Internet umożliwia nam też w danej chwili śledzenie aktualnych informacji z niemal dowolnego miejsca na Ziemi. Na dodatek materiały publikowane na internetowych stronach informacyjnych są cały czas wzbogacane o kolejne zdjęcia lub filmy. Z tego powodu śledzenie danego zdarzenia jest dość chaotyczne – na pewno o wiele lepiej uporządkowaną informację przekaże nam później telewizja, radio lub prasa.

Jeśli jednak zależy nam na tym, aby cały czas być na bieżąco, najlepszy jest Internet.

www.zimnacrew.pl