Posted on: 25 marca 2018 Posted by: Wiktor Comments: 0

Rybnicki Okręg Węglowy, popularnie zwany ROW-em to terytorium, jakie orientacyjnie skupia się wokół miast Rybnika, Wodzisław Śląski, Żory, Knurów oraz Jastrzębie Zdrój. Ten ciekawy subregion stanowi południową część Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, jest też zarazem obszarem nadgranicznym Śląska Cieszyńskiego.

W tej części GOW występuje węgiel cieszący się sporą kalorycznością, co sprzyja wydobywaniu go oraz sprzedaży. Choć w regionie tym zamknięto sporą ilość kopalń (m.

in. w Żorach), jednak w dalszym ciągu funkcjonują bardzo dobrze kopalnie skupione chociażby w Jastrzębskich Spółkach Węglowych.

Dzięki ciągłemu rozwojowi, istniejące tu elektrownie oraz kopalnie są nowoczesne oraz zmechanizowane. To duże ośrodki, zatrudniające duże ilości pracowników.

W ramach GOW-u rozwinęły się tutaj przemysł energetyczny, metalowy, koksowniczy, a także maszynowy, materiałów budowlanych, jak i chemiczny. W ostatnim czasie rozwijać zaczęły się tu równocześnie specjalne strefy ekonomiczne, zatrudniające ludzi w różnorodnych branżach, cieszące się sporymi przywilejami ze strony państwa, jak i miast w których funkcjonują.

Dodatki do sztandaru poprawiające jego wygląd Toolmex wynajem przyssawek