hedinmortensen Postęp

Produkcja obuwia w Polsce

Przed nadejściem przemian ustrojowych branża obuwnicza w Polsce miała się świetnie. Jednakże transformacje sprawiły, że na początku lat 90-tych upadło wiele firm oraz produkcja obuwia zmalała.

Przyczyną był w dużej mierze zalew Polski produktami z Włoch oraz Chin, które były znacznie tańsze niż polskie obuwie. Obecnie w przemyśle obuwniczym działają w większości przedsiębiorstwa prywatne.

Nie brakuje zarówno małych, lokalnych zakładów, średnich firm produkujących obuwie specjalistyczne, jak i wielkich koncernów, zatrudniających ponad stu pracowników. Firmy liczące się w branży to między innymi: Wojas, Ryłko, Eksbut, Gino Rossi oraz Lasocki.

Od roku 1994 sektor powoli się rozwija, ale nigdy nie udało mu się osiągnąć takich przychodów jak przed kryzysem. Warto jednak wiedzieć, że obuwie produkowane w Polskich zakładach to w większości buty skórzane.

Stanowią one aż 45% całkowitej produkcji. Obuwie tekstylne oraz z tworzyw sztucznych produkowane jest na mniejszą skalę.

Jak widać, produkcja obuwia w Polsce nie wydaje się być branżą przyszłościową.

Czas by wasze osp miało piękny sztandar do płyt chwytaki oferujemy chwytaki do płyt skad do płyt chwytaki moduły do lamp ledowych moduł led specjalistyczne moduły do lamp led