Posted on: 2 czerwca 2019 Posted by: Wiktor Comments: 0

Chociaż zakładanie firmy stało się dziś o wiele prostsze, niż jeszcze kilka lat temu, nadal początkujący przedsiębiorca może napotkać na wiele problemów i pułapek. By ich uniknąć, warto wiedzieć z czym możemy się zetknąć. Wiele mówiło się o ułatwieniu przedsiębiorcom zakładania firmy. W ramach programu Przyjazne Państwo opracować miano zmiany, dzięki którym firmę założyć można by przy zaledwie jednym okienku i podczas jednej wizyty w urzędzie… Tyle teoria i obietnice, w praktyce przedsiębiorca napotka na mnóstwo formalności i bezwzględną biurokrację, przyprawiającą niejedną osobę o ból głowy.

Co prawda jeden formularz można złożyć w urzędzie gminy, jednak pojawić trzeba się też w wiecznie oblężonym ZUS-ie, czy w innych instytucjach. Inną, istotną kwestią, na którą koniecznie uważać musi nowy przedsiębiorca, są odpłatne wpisy do baz przedsiębiorców. Jedyną niezbędną rejestracją jest ta w CEIDG-1 (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej). To rejestracja całkowicie darmowa oraz w pełni jawna.

Jeśli przedsiębiorca otrzyma odpłatną ofertę (nawet sugerującą iż jest to obowiązkowa rejestracja, lub też w formie faktury), powinien ją zignorować.

www.orangesite.pl