Posted on: 28 maja 2019 Posted by: Wiktor Comments: 0

Wśród licznych narzędzi umożliwiających promowanie e-biznesu w sieci, jednym z miejsc kapitalnie spełniających się w tej roli są portale społecznościowe typu Facebook. Jest to miejsce, dzięki któremu rośnie świadomość marki wśród klientów, a tym samym sama sprzedaż. Jednak samo zamieszczenie informacji na Facebooku, to jeszcze nie klucz do sukcesu. Reklama bowiem powinna prowadzona być w sposób świadomy, tak by osiągnąć zamierzoną skuteczność kampanii.

Pierwsza rzecz, zanim zdecydujemy się na kampanię na Facebooku, czy innym portalu społecznościowym, to określenie celów promocji. Najważniejsze są tu konwersja, świadomość marki oraz wzrost liczby osób obserwujących i śledzących działania naszej firmy, jak i własne zaangażowanie. Kolejna sprawa to wybór formy reklamowej – albo klasyczna reklama, albo historia sponsorowana. Reklama na Facebooku to stworzenie pewnej wiadomości, która promowana jest wśród określonej grupy osób, którzy ją zobaczą.

Sponsorowane historie zaś to treści jakie generowane są przez samych użytkowników, których aktywność wykorzystywana jest w serwisie. Następnie należy wybrać grupę docelową do której chcemy, aby trafiła nasza reklama (np. płeć, wiek, zainteresowania, a także znajomi). Ostatnią i niezwykle istotną wytyczną jest odnalezienie ciekawych materiałów do promocji, które to wyróżnią się wśród innych wiadomości jakie pojawiają się na Facebooku.

czekoladki z logo firmy www.chutir.pl