Posted on: 19 grudnia 2019 Posted by: Wiktor Comments: 0

Jeżeli pojedziemy do wulkanizatora, to może się okazać, że padnie pytanie, czym ma napełnić nasze opony. Czy chcemy, aby było to powietrze atmosferyczne czy może chcemy, żeby był to czysty azot. Jedno i drugie ma swoje zalety i wady, dlatego też, warto się na spokojnie zastanowić, która z propozycji będzie dla nas lepsza. Oczywiście jeśli pamiętamy, że powietrze w 80% składa się z azotu, to możemy się zastanawiać czy faktycznie jest sens korzystać z propozycji, aby opony pompować samym azotem.

Jak to więc wygląda?

Przede wszystkim wolniej ucieka

To na co należy zwrócić uwagę, jeśli zastanawiamy się nad możliwością napompowania opon azotem to fakt, że on wolniej ucieka, a to oznacza, że w naszej oponie przez znacznie dłuższy czas będzie utrzymywało się odpowiednie ciśnienie. To z kolei będzie miało wpływ na nasze większe bezpieczeństwo podczas jazdy, lepszą przyczepność do drogi, a dodatkowo jeszcze istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że niespodziewanie podczas jazdy złapiemy gumę. Poza tym, fakt, że w naszych oponach dłużej będzie utrzymywało się odpowiednie ciśnienie, będzie również miał wpływ na żywotność takiej opony. To oznacza, że spokojnie będziemy mogli z niej korzystać dłużej, niż wtedy, kiedy napełniana byłaby tradycyjnie czyli powietrzem atmosferycznym.

Czy są jakieś minusy?

Niewątpliwie przy wszystkich takich propozycjach zastanawiamy się również czy są jakieś minusy. Oczywiście, że są – zawsze są. Tutaj do największych wad pompowania opon azotem zaliczyć trzeba jego cenę. O ile tradycyjna metoda nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych kosztów, o tyle tutaj musimy się liczyć z tym, że koszt napompowania jednej opony czystym azotem będzie się wahać od kilku do kilkunastu złotych.

Dlatego warto się zastanowić czy faktycznie warto z tego korzystać. Jedni kierowcy stwierdzą, że przy ogólnych kosztach utrzymania samochodu ten jest niewielki i warto, skoro można dłużej jeździć na takich oponach. Ale ktoś inny może stwierdzić, że się to w ogóle nie opłaca. Pompowanie opon azotem ma swoje słabe i mocne strony.

Dlatego powinniśmy się dokładnie zastanowić czy nam to odpowiada, czy jednak zostajemy przy tradycyjnej metodzie i nie ponosimy już żadnych dodatkowych kosztów.

https://northtyresservices.co.uk/ toyota poznań serwis