Posted on: 15 stycznia 2020 Posted by: Wiktor Comments: 0

Wielu kierowców szuka różnego rodzaju rozwiązań, dzięki którym jazda samochodem będzie nie tylko bezpieczniejsza, ale również tańsza. To oznacza, że sprawdzają oni różne oferty które się pojawiają i dokładnie analizują, co dzięki takim rozwiązaniom mogą zyskać, a co stracić. Nic więc dziwnego, że co jakiś czas wraca dyskusja odnośnie wykorzystania azotu do pompowania opon. Czy faktycznie się to opłaca, czy daje lepsze efekty niż korzystanie z tradycyjnej metody, a więc pompowania kół powietrzem atmosferycznym?

Co zyskujemy?

Przede wszystkim korzystając z czystego azotu do pompowania opon zyskujemy większe bezpieczeństwo.

Taki azot wycieka wolniej z opony, a to oznacza, że przez znacznie dłuższy czas zachowuje ona dokładnie takie ciśnienie jak powinna. Dzięki temu podczas jazdy mamy zagwarantowane odpowiednie bezpieczeństwo, mniejsze jest ryzyko złapania gumy, jak również sama żywotność opony znacznie się wydłuża. To oznacza, że czasami jesteśmy w stanie przejechać na niej nawet o połowę więcej kilometrów, niż ma to miejsce podczas pompowania tradycyjną metodą. Jeśli do tego dodamy jeszcze lepszą przyczepność na drodze, to może się okazać, że już dłużej nie będzie trzeba nas namawiać, abyśmy skorzystali właśnie z takiej propozycji.

Co tracimy?

Jeśli chodzi o straty, jakie będziemy musieli ponieść pompując opony tylko czystym azotem, to trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że będziemy musieli za takie pompowanie dodatkowo zapłacić. Korzystając z pompowania tradycyjną metodą, nie musimy za nic dodatkowo płacić. Ale jeśli chcemy, aby użyty został czysty azot, to za napompowanie każdej opony, będziemy musieli zapłacić przynajmniej kilka złotych. Niby nie dużo, zwłaszcza że takie pompowanie starczy na dłużej, ale warto przemyśleć czy faktycznie nam się to opłaca.

Chociaż patrząc, że taka opona dłużej nadaje się do użytku niż ta pompowana tradycyjnie, to może się okazać, że te dodatkowe koszty związane z azotem, wcale nie będą przez nas tak mocno odczuwane. Zobaczmy jakie są tutaj oferty i dokładnie zastanówmy się nad tym, z której z nich chcemy korzystać. Może się okazać, że dla jednych czysty azot będzie idealną propozycją, ale inni będą woleli pozostać przy tradycyjnej metodzie. Najważniejsze jest to, aby wszystko dopasować do siebie i swoich potrzeb.

https://jandach.pl/ www.dietmed.com.pl