Posted on: 5 kwietnia 2019 Posted by: Wiktor Comments: 0

W ostatnim czasie część dużych wydawnictw postanowiło ograniczyć bezpłatny dostęp do swoich internetowych stron informacyjnych. Na szybki rozwój portali internetowych wpłynął m.in.

swobodny do nich dostęp. Po gazetę nie dość, że musimy iść do kiosku, to jeszcze trzeba za nią zapłacić. Serwisy internetowe i to w dowolnej ilości mamy zawsze pod ręką, a czytanie nic nas nie kosztuje.

Ostatnio jednak to zaczyna się zmieniać. Część największych wydawnictw niezadowolona z wpływów, jakie generują reklamy na ich stronach internetowych, zdecydowała się dostęp częściowo ograniczyć. Aby móc swobodnie korzystać ze wszystkich zasobów, trzeba wnieść opłatę (często niewysoką).

Na razie trudno wyrokować, czy w przyszłości płatny dostęp do stron informacyjnych stanie się standardem. Na razie będzie o to trudno. Cały czas bowiem bezpłatnych portali internetowych jest bardzo dużo i cały czas powstają kolejne, które liczą, że bezpłatnym dostępem wygrają rywalizację z większym konkurentem.

Z drugiej strony duże wydawnictwa gwarantują czytelnikowi wysoką jakość oferowanych artykułów. Na pewno z płatnym dostępem szybko pogodzą się osoby przywiązane do portali o uznanej marce. Młodsi użytkownicy pewnie pozostaną przy bezpłatnych stronach internetowych.

Staż IT www.bicykl.kolobrzeg.pl www.teatrpolonistyki-uw.pl