Posted on: 7 stycznia 2020 Posted by: Wiktor Comments: 0

Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę z tego, że opony się zużywają. Oczywiście jeśli z nich korzystamy, to zużywają się szybciej, ale nawet jeśli leżą i ich nie używamy, to także z każdym rokiem ich stan się pogarsza, a przez to też, zmniejsza się bezpieczeństwo, jakie te opony są nam w stanie zagwarantować. Dlatego też kupując opon powinniśmy zwrócić uwagę na rok ich produkcji, pamiętając, że im młodsze będą takie opony, tym większa będzie szansa na to, że będą się spisywały dokładnie tak, jak tego od nich oczekujemy.

To indywidualna sprawach

Tak naprawdę na żywotność opon wpływ ma wiele różnych czynników. Ich jakość, ich wiek, to na jakich drogach z nich korzystamy, czy pilnujemy, aby miały odpowiednie ciśnienie.

Im dokładniej więc przyjrzymy się różnym możliwościom, tym większa będzie szansa, że zauważymy moment, gdy nasza opona będzie nadawała się do wymiany. Warto więc przyglądać się temu, jak wygląda bieżnik. Im jest on mniejszy, tym mniejsza jest nasza przyczepność do podłoża, a to oznacza, że taka opona nie gwarantuje nam dostatecznego bezpieczeństwa podczas jazdy. Dlatego też, będziemy musieli ją jak najszybciej wymienić, nawet jeśli przejechaliśmy na niej stosunkowo mało kilometrów.

Wulkanizator zawsze mówi

Musimy sobie dawać sprawę z tego, że wulkanizator podczas zmiany opon dokładnie im się przygląda.

Określa stan ich gumy, sprawdza jaki jest bieżnik, ogląda oponę pod kątem różnych uszkodzeń, takich jak otarcia czy wbite gwoździe. Jeśli tylko dojdzie on do wniosku, że nasze opony są już mocno zużyte, to z pewnością zaproponuje nam ich wymianę na nowe, tak abyśmy mieli pewność, że nasze bezpieczeństwo na drodze jest faktycznie wzmacniane poprzez korzystanie z odpowiednich opon. Im dokładniej będziemy się im przyglądać, tym większa będzie szansa, że uda nam się wychwycić ten moment, w którym nasze opony będą się nadawały tylko do wymiany. Na jakość i stan opon wpływ ma wiele czynników, dlatego trudno jest określić, co ile sezonów musimy je zmieniać. Jedni będą mogli na konkretnych oponach przejeździć dwa sezony, inni będą mogli przejechać cztery, bo na przykład znacznie mniej podróżują.

Dlatego takie rzeczy powinniśmy oceniać przede wszystkim po zużyciu opon i ich stanie jaki prezentują. Zwracając szczególną uwagę na różnego rodzaju uszkodzenia i stan bieżnika.

24h/d Tyre services www.stosowaniepreparatow.com.pl www.fczoovetitbilisi.net